Tel:
32 323 04 77
32 323 05 94
Kom:
721 620 536
502 365 567
logo nanogen
"Widziałem i stosowałem niemal każdy kosmetyk do włosów...
Nanogen jednakże zrobił na mnie największe wrażenie"
P.J. Murtha, Optima Hair Specialist, Anglia

poprzednia wersja strony

Preparaty na porost włosów

Niestety nie ma obecnie jednego, w 100% skutecznego preparatu na porost włosów.

Istnieje już jednak coraz więcej preparatów, których skuteczność w zakresie porostu włosów jest całkiem duża. W przypadku preparatów na porost włosów, najważniejszą informacją powienien być skład, a właściwie substancja czynna takiego specyfiku. Przez ostatnie 20 lat najbardziej skuteczną substancją czynną na porost włosów uznawany był minoxidil. Obecnie jednak istnieją już o wiele bardziej skuteczne leki na porost włosów aniżeli minoxidil.

Jednym z takich nowoczesnych i przede wszystkim skutecznych preparatów na porost włosów jest Nanogen Serum GF produkowany w brytyskiej firmie dermatologicznej Pangea Laboratories Ltd. Jest to preparat, który, wg niezależnych badań przeprowadzonych w instytucie medycznym BIO-EC we Francji, stymuluje wzrost włosów o 237% bardziej aniżeli preparaty oparte na bazie samego minoxilu w stężeniu aż 5%.

Substancją czynną w preparacie Nanogen Serum jest opatentowany przez Nanogen zestaw składników nazwany przez producenta Growth Factors (GF) czyli w wolnym tłumaczeniu: "czynniki wzrostu". Substancja GF wzmacniająca włosy i stymulująca je do wzrostu została również użyta w większości kosmetyków Nanogen, ale w nieco mniejszym stężeniu. Dzięki temu nie tylko serum, ale również odżywki, szampony czy maski wzmacniają włosy i poprawiają ich kondycję.

Oprócz środków zewnętrznych na porost włosów dobrze jest również zaopatrzyć się w jakiś właściwy suplement diety przeciwdziałający wypadaniu włosów. Nie chodzi tu jednak o witaminy i minerały, ale o środek zawierający substancje obniżające DHT (dotyczy to wyłącznie mężczyzn). Najbardziej skutecznymi naturalnymi substancjami obniżającymi poziom DHT są palma sabałowa, śliwa afrykańska i zielona herbata. Warto uzupełniać dietę w te właśnie substancje. Leki obniżające DHT u mężczyzn to przede wszystkim wszystkie te zawierające finasteryd, takie jak propecia, proscar, fincar czy finaster.

ZOBACZ DZIAŁANIE NANOGENU NA FILMIE
DZIAŁANIE NANOGENU (kliknij aby powiększyć)
  • Tim
  • Doroty
  • Max
  • Elisabeth
  • Derek
  • Maria
  • Gregory
  • Alice
przed i po
GRAFICZNE PRZEDSTAWIENIE DZIAŁANIA:
zagęszczanie włosów Nanogen