Tel:
32 323 04 77
32 323 05 94
Kom:
721 620 536
502 365 567

Środki na porost włosów

Niestety nie ma obecnie jednego, w 100% skutecznego, środka na porost włosów.

Istnieje już jednak coraz więcej preparatów, których skuteczność w zakresie porostu włosów jest całkiem duża. W przypadku preparatów na porost włosów, najważniejszą informacją powienien być skład, a właściwie substancja czynna takiego specyfiku. Przez ostatnie 20 lat najbardziej skuteczną substancją czynną na porost włosów uznawany był minoxidil. Obecnie jednak istnieją już o wiele bardziej skuteczne leki na porost włosów aniżeli minoxidil.

Jednym z takich nowoczesnych i przede wszystkim skutecznych preparatów na porost włosów jest Nanogen Serum GF produkowany w brytyskiej firmie dermatologicznej Pangea Laboratories Ltd. Jest to preparat, który, wg niezależnych badań przeprowadzonych w instytucie medycznym BIO-EC we Francji, stymuluje wzrost włosów o 237% bardziej aniżeli preparaty oparte na bazie samego minoxilu w stężeniu aż 5%.

Substancją czynną w preparacie Nanogen Serum jest opatentowany przez Nanogen zestaw składników nazwany przez producenta Growth Factors (GF) czyli w wolnym tłumaczeniu: "czynniki wzrostu". Substancja GF wzmacniająca włosy i stymulująca je do wzrostu została również użyta w większości kosmetyków Nanogen, ale w nieco mniejszym stężeniu. Dzięki temu nie tylko serum, ale również odżywki, szampony czy maski wzmacniają włosy i poprawiają ich kondycję.

Oprócz środków zewnętrznych na porost włosów dobrze jest również zaopatrzyć się w jakiś właściwy suplement diety przeciwdziałający wypadaniu włosów. Nie chodzi tu jednak o witaminy i minerały, ale o środek zawierający substancje obniżające DHT (dotyczy to wyłącznie mężczyzn). Najbardziej skutecznymi naturalnymi substancjami obniżającymi poziom DHT są palma sabałowa, śliwa afrykańska i zielona herbata. Warto uzupełniać dietę w te właśnie substancje. Leki obniżające DHT u mężczyzn to przede wszystkim wszystkie te zawierające finasteryd, takie jak propecia, proscar, fincar czy finaster.

ZOBACZ DZIAŁANIE NANOGENU NA FILMIE
DZIAŁANIE NANOGENU (kliknij aby powiększyć)
  • Tim
  • Doroty
  • Max
  • Elisabeth
  • Derek
  • Maria
  • Gregory
  • Alice
przed i po
GRAFICZNE PRZEDSTAWIENIE DZIAŁANIA:
zagęszczanie włosów Nanogen