Tel:
32 323 04 77
32 323 05 94
Kom:
721 620 536
502 365 567
logo nanogen
"Widziałem i stosowałem niemal każdy kosmetyk do włosów...
Nanogen jednakże zrobił na mnie największe wrażenie"
P.J. Murtha, Optima Hair Specialist, Anglia

poprzednia wersja strony

Jakie osoby nadają się na przeszczep włosów?

W reklamach często spotykamy się ze stwierdzeniem, że na przeszczep osób nadaje się każdy. W rzeczywistości jednak tak nie jest. To, czy dana osoba może poddać się zabiegowi, powinno zostać indywidualnie ocenione przez odpowiedniego lekarza specjalistę. Istnieje kilka zasad, które pomagają określić, czy dana osoba może poddać się temu zabiegowi, czy nie.

Wiek. Osoby młode, poniżej 25. roku życia nie są odpowiednimi kandydatami do przeszczepu włosów. Dzieje się tak, ponieważ w ich przypadku łysienie nadal będzie się rozwijać i lekarz nie jest w stanie ocenić, do jakiego stopnia się rozwinie. Istnieje ryzyko, że w przyszłości takie osoby mogłyby mieć nierównomiernie rozmieszczone włosy.

Płeć. U każdej z płci przebieg łysienia jest całkowicie odmienny. U mężczyzn przebiega ono w kierunku od czoła do góry głowy lub od czubka głowy w dół. W przypadku kobiet przerzedzenie następuje w okolicy przedziałka na środkowej części głowy, a potem kieruje się na boki. Dobrymi kandydatami do zabiegu są mężczyźni - u bardzo wielu z nich można wykonać przeszczep. Inaczej jest w przypadku kobiet - im rzadko zaleca się wykonanie zabiegu.

Zakres łysienia i rodzaj włosów. Jeżeli zakres łysienia przebiega standardowo, lekarz w łatwy sposób może określić, do jakiego momenty przeszczepy mają być umieszczone. Pozwala to także uzyskać bardziej naturalny efekt w przyszłości. Jeżeli włosy w okolicach potylicy są grubsze, za pomocą tej samej ilości transplantów można osiągnąć lepszy efekt. Zabieg na kręconych kosmykach daje lepsze efekty, niż na prostych.

Czytaj więcej na temat przeszczepu włosów:

ZOBACZ DZIAŁANIE NANOGENU NA FILMIE
DZIAŁANIE NANOGENU (kliknij aby powiększyć)
  • Tim
  • Doroty
  • Max
  • Elisabeth
  • Derek
  • Maria
  • Gregory
  • Alice
przed i po
GRAFICZNE PRZEDSTAWIENIE DZIAŁANIA:
zagęszczanie włosów Nanogen