Tel:
32 323 04 77
32 323 05 94
Kom:
721 620 536
502 365 567
logo nanogen
"Widziałem i stosowałem niemal każdy kosmetyk do włosów...
Nanogen jednakże zrobił na mnie największe wrażenie"
P.J. Murtha, Optima Hair Specialist, Anglia

poprzednia wersja strony
Jak leczyć łysienie

Niestety współczesna medycyna nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Zresztą jest ono dalece niewystarczające, gdyż występuje wiele odmian łysienia, na które jedne środki działają lepiej, a inne gorzej.

Najgorsze przy tym jest to, że ciężko znaleźć specjalistę, który potrafiłby właściwie zdiagnozować przyczynę wypadania włosów. Wielu dermatologów traktuje tę dziedzinę swojej profesji z lekceważeniem uważając: "Jeśli masz wyłysieć, to i tak wyłysiejesz" albo poleca drogie środki farmakologiczne nie badając wcześniej przyczyny wypadania włosów.

Na szczęście coraz powszechniejszy dostęp do internetu umożliwia nam znalezienie fachowych informacji i porad jak skutecznie radzić sobie z tym problemem. Poniżej przygotowaliśmy dla Państwa opis najbardziej skutecznych leków na łysienie zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Część z nich można nabyć jedynie na receptę, a przed ich użyciem powinno się skonsultować z lekarzem.

Leczenie przy pomocy środków farmakologicznych.

Nanogaine. To przełomowa technologia odrostu włosów. Skutecznie powstrzymuje proces łysienia i powoduje ich odrost. Wydłuża cykl ich życia w fazie anagenowej i skraca cykl życia w fazie telogenowej. Tlenek azotu (NO) występuje w każdej komórce włosa. Duży poziom tego tlenku zwiększa rozmiar mieszka włosowego. Nadtlenoazotyn (ONOO-) wykazuje natomiast niekorzystny wpływ na zdrowie mieszka. Dysmutaza Ponadtlenkowo (SOD) zawarta w preparacie Nanogaine w podwójny sposób wpływa na odrost - zwiększa poziom NO i zmniejsza pozion ONOO-

Nanoguard. To szampon z formułą anty-DHT. Nanoguard hamuje działanie enzymu 5 alfa reduktaza odpowiedzialnego za przekształcanie się testosteronu w DHT. Zwiększona ilość tego enzymu obecna jest w owłosionej skórze głowy i w mieszkach. Poprzez zahamowanie działania tego enzymu, poziom DHT zmniejsza się i w rezultacie włosy przestają wypadać i nie dochodzi do ich miniaturyzacji. Szampon Nanoguard odżywia je i chroni mieszki włosowe tworząc sprzyjające warunki rozwoju.

Propecia. Jedna tabletkap zażywana codziennie pozwala obniżyć poziom DHT w organizmie i zahamować łysienie typu męskiego. Tabletki propecia nie mogą być stosowane przez kobiety. Można je nabyć jedynie na receptę. Koszt miesięcznej kuracji wynosi około 160zł. Aby uzyskać i utrzymać efekty, tabletki propecia powinny być zażywane przez całe życie.

Minoxidil. Jest to substancja stosowana zewnętrznie na skórę głowy. Minoxidil nie jest nazwą leku, ale jedynie substancją, która wchodzi w skład wielu komercyjnych środków, takich jak np. piloxidil, loxon, regaine. Występuje w stężeniu 2 i 5%. Minoxidil może być stosowany zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Miesięczna kuracja to koszt około 20-30zł.

Eucapil. Jest stosowany w leczeniu łysienia androgenowego. Zawiera substancję czynną fluridil, blokującą DHT. Eucapil stosuje się zewnętrznie na skórę głowy. Jedno opakowanie wystarcza na miesiąc kuracji. Eucapil bardzo dobrze sprawdza się również przy łysieniu łojotokowym, ponieważ fluridil wykazuje również właściwości antyłojotokowe. Cena jednego opakowania to około 120zł.

Alpicort E. Zawiera substancję czynną – benzoesan estradiolu, który jest skutecznym blokerem DHT. Oprócz łysienia adrogenowego, Alpicort E zaleca się przy zaburzeniach metabolizmu skóry głowy i przy złym jej ukrwieniu. Zawarty w preparacie prednizolon wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe i przecialergiczne. Jest bardzo skuteczny w przypadku stanów zapalnych mieszków włosowych. Cena jednego opakowania (100ml) to około 70zł.

Dercos. Są to ampułki dostępne w aptekach w dwóch wersjach - dla mężczyzn zawierające wyłącznie ten środek i dla kobiet, gdzie został on dodatkowo wzbogacony witaminami i aminokwasami stymulującymi wzrost. Dercos nie jest lekiem szczególnie polecanym przy łysieniu hormonalnym, ampułki takie można stosować raczej w celu regeneracji włosów zniszczonych zabiegami kosmetycznymi. Cena 18 ampułek około 120 zł.

Leczenie przy pomocy medycyny naturalnej

Nanocaps. Jest to specjalny suplement diety przeciwdziałający wypadaniu włosów i wpływający na ich odrost. Formuła Nanocaps stworzona jest z naturalnych składników, które wykazują wysoką skuteczność w walce z negatywnym wpływem DHT. Nanocaps zawiera: wyciąg z palmy sabałowej (Saw Palmetto Extract), wyciąg z kory śliwy afrykańskiej (Pygeum Africanum Extract), pokrzywę zwyczajną (Utrica Dioica), wyciąg z zielonej herbaty (Green Tea Extract), cynk oraz witaminę B6 (Pyridoxal 5 Phosphate)

Zielona herbata. Wielu specjalistów zajmujących się problemem łysienia typu androgenowego uważa, że każda kuracja przeciwko wypadaniu włosów powinna zaczynać się i kończyć na zielonej herbacie. Jest to chyba najlepszy naturalny środek skutecznie obniżający poziom DHT w organizmie. Oprócz hamowania wypadania zielona herbata ma wiele innych zalet: chroni przed zawałami serca, obniża poziom cholesterolu, zmniejsza ryzyko zachorowań na raka, reguluje procesy trawienne, wzmacnia zęby i kości.

Palma sabałowa. Jest to roślina rosnąca głównie na południu Stanów Zjednoczonych. Owoc tej rośliny wykazuje działanie obniżające DHT. Palma sabałowa sprzedawana jest w postaci sprasowanych tabletek lub kapsułek. Można ją nabyć w różnych sklepach zielarskich. Ma również właściwości zmniejszające rozrost prostaty. Środek ten nie jest zalecany dla kobiet.

Wierzbownica drobnokwiatowa. To roślina wieloletnia z naziemnymi rozłogami, dorastająca do 60cm wysokości. Rośnie na terenach wilgotnych w całej Polsce. Wyciąg z ziela wierzbownicy jest inhibitorem enzymu 5-AR powodującego przekształcanie się testosteronu w DHT (dihydrotestosteron). Zalecane jest na łysienie typu androgenowego (genetyczne). Wierzbownica drobnokwiatowa posiada również działanie antyłojotokowe. Zmniejsza wydzielanie łoju, zmniejsza keratynizację naskórka i mieszków włosowych. Powoduje również upłynnienie łoju zapobiegając powstawaniu zaskórników. Sprzedawana jest w postaci liści do parzenia lub w postaci torebek. Można ją nabyć w sklepach zielarskich i niektórych aptekach.

Aloes. Jest to roślina swoim wyglądem przypominająca kaktus. Rośnie w strefach tropikalnych, głównie w Azji Mniejszej i Afryce. Sok z tej rośliny działa przeciwzapalenie i łagodząco na mieszki włosowe. Aloes można nabyć głównie w sklepach zielarskich. Stosuje się go zewnętrznie na skórę głowy.

Pokrzywa zwyczajna. To pospolita roślina rosnąca w całej Europie. Liście pokrzywy zawierają kwasy organiczne, witaminy C, K, B i kwas pantotenowy, flawonoidy, garbnik i liczne sole mineralne. Wywar z wysuszonych liści pokrzywy ma bardzo dobre działanie na skórę głowy i włosy, zmniejsza bowiem łojotok i likwiduje łupież. Szczególnie zalecany jest w przypadku, gdy są osłabione po zimie. Najlepsze działanie mają liście zbierane w kwietniu i maju.

Witaminy i inne związki chemiczne. Łysienie może być spowodowane brakiem w organizmie niektórych witamin lub związków chemicznych. Witaminy, które najbardziej decydują o ich wyglądzie to wszystkie z grupy B, a w szczególności witamina B5 zwana również kwasem pantotenowym lub pantotenianem wapnia. Innymi związkami chemicznymi, które mają ogromny wpływ na wygląd włosów, są: cynk i selen. Pewien korzystny wpływ mają również witaminy A, C oraz biotyna i laktoza. Najbardziej popularne związki witaminowe to: Revalid, Merz Special Dragees, Vitapil, Wyciąg ze skrzypu polnego, Bio Selenium Zinc i H-Pantoten. Preparaty witaminowe to wydatek rzędu 10-20zł miesięcznie.

ZOBACZ DZIAŁANIE NANOGENU NA FILMIE
DZIAŁANIE NANOGENU (kliknij aby powiększyć)
  • Tim
  • Doroty
  • Max
  • Elisabeth
  • Derek
  • Maria
  • Gregory
  • Alice
przed i po
GRAFICZNE PRZEDSTAWIENIE DZIAŁANIA:
zagęszczanie włosów Nanogen