Tel:
32 323 04 77
32 323 05 94
Kom:
721 620 536
502 365 567
logo nanogen
"Widziałem i stosowałem niemal każdy kosmetyk do włosów...
Nanogen jednakże zrobił na mnie największe wrażenie"
P.J. Murtha, Optima Hair Specialist, Anglia

poprzednia wersja strony
Cykl życia włosa

Podstawowym budulcem paznokci dłoni i stóp o warstwy ochronnej skóry jest keratyna. To także główny składnik włosów. U dorosłego człowieka ich liczba wynosi 100-150 tysięcy. Najwięcej posiadają ich blondynki i blondyni – (średnio około 140 tysięcy). Mniejsza ilość występuje u szatynów i brunetów (105 tysięcy), a najmniejsza – rudych (około 90 tysięcy). Istnieją trzy fazy porostu: anangenowa, katagenowa oraz telogenowa.

Faza anagenowa

Jest to faza wzrostu, a czas jej trwania wynosi 2-8 lat. W tym czasie dochodzi do gwałtownego zwiększenia liczby komórek w brodawce włosa. Wytworzona przez nie łodyga wychodzi na zewnątrz głowy, przebijając się przez skórę. Wtedy też dochodzi do przemieszczenia się korzenia w kierunku dolnym w celu otrzymania pożywienia. Tylko osoby mające długą fazę anagenową są stanie zapuścić długie włosy. U osób, u których ta faza jest krótka, nie jest to możliwe. Tempo wzrostu wynosi około 1,5 cm miesięcznie. Oznacza to, że niemożliwe jest zapuszczenie ich na długość większą niż półtora metra.

Faza katagenowa

Kolejną fazą jest faza katagenowa, inaczej mówiąc przejściowa. Czas jej trwania to około 2-4 tygodnie. W tym czasie korzeń ulega skurczeniu. Włosy już nie rosną, ale też nie wypadają. Następuje oderwanie łodygi od korzenia i zahamowanie dostawy pożywienia do niej. Zaczyna także kształtować się nowa brodawka.

Faza telogenowa

Jest to faza spoczynku, która trwa około 2 miesięcy. Brodawka zaczyna oddzielać się od korzenia. Jest to czas, w którym pozostaje w stanie spoczynku, ale niebawem rozpocznie się produkcja nowych włosów. Około 10-15% z tych, które mamy na głowie, jest właśnie w tej fazie. Po jej zakończeniu dochodzi do zatrzymania cyklu ich życia. Stare wypadają a w tych samych miejscach pojawiają się nowe.

ZOBACZ DZIAŁANIE NANOGENU NA FILMIE
DZIAŁANIE NANOGENU (kliknij aby powiększyć)
  • Tim
  • Doroty
  • Max
  • Elisabeth
  • Derek
  • Maria
  • Gregory
  • Alice
przed i po
GRAFICZNE PRZEDSTAWIENIE DZIAŁANIA:
zagęszczanie włosów Nanogen